Yazı Detayı
04 Şubat 2024 - Pazar 21:29
 
OMURGASIZLIK VE BUMERANG ETKİSİ
M.Güneş
gunes@kirkagactv.com
 
 

Ak Parti Genel Başkanı R.T. Erdoğan'ın Hatay'da ki konuşması aklıbaşında herkesi buz kesmiş olmalı. Duyunca "bu kadar da olmaz" diyenlerdenim.

 

Kimler yazıyor bu konuşma metinlerini merak etmemek mümkün mü?

 

Fetullahçı kriptolara verin yazım işini, bu kadarına cesaret edemez, deşifre olurum korkusundan.

Fakat öyle olmadı. Ak Parti Gen. Bşk. R.T.Erdoğan düpe düz hem tehdit etti hemde Hatay'lı depremzedelerin ihmal edildiğini itiraf etti. Bu kadar olmamalıydı. Ama oldu. "Yaparsa Ak Parti Yapar" sloganına uygun düştü bu gaf. Ülke politikası bu kadar mı daralabilir?

 

Şimdi bu söze bakarak sormayalım mı?

Kırkağaç'ı son 15 yıldır muhalefet mi yönetti? Merkezi hükümetle uyumlu bir belediye değilmiydi Kırkağaç Belediyesi.

Çünkü elle tutulur bir hizmeti görmedi Kırkağaç. Onun için bu soru soruluyor. Kırkağaç'ı 15 yıldır kim yönetiyor? 

 

Ve bu gün 11 aday adayı ile çıkılan süreçte ipi Fevzi OK göğüsledi. Hayırlı olsun.

 

Ama aday adaylarından Hasan Karaosmanoğlu hariç diğerleri Fevzi OK hakkında neler söyledi?

Hepsi Kırkağaç'lının hafızasında. Bırakın CHP liliğini daha da ileri Komünist bile etmişler Fevzi OK'u.

Yazık Fevzi OK hayatında siyasete bulaşmamış çok az Kırkağaç'lılardan biridir benim bildiğim. Aileyi iyi, kötü tanırım. Ahmet OK Kırkağaç siyasetinde düzeyli politika yapan önceliği Kırkağaç olan biri. Bunu yakından bilirim. Siyasi saplantısı olmayan ve Kırkağaç için doğru uzlaşılarda buluşan biridir kendisi. Kırkağaç Belediye Meclisinde parti kararını tanımayıp Kırkağaç için temiz siyaseti seçmiştir. Rahmi OK'un Köyü ve Kırkağaç için çok düşünce ürettiğini biliyorum. SEM TV dönemlerinde Çam için bir çok programda buluştuk kendisiyle.  Sahlep bitkisinin Çam'dan nasıl yok edildiğini dinlemiştim kendisinden.

 

Fevzi OK Kırkağaç'ta hiç bir politik-siyasi oluşumda aktif yer almış değildir.

Kaldı ki adaylık söylentilerinin çıktığı zaman "tüm siyasi partilere eşit mesafedeyim" diyen de kendisidir. Buna rağmen Ak Parti den aday olarak ilan edildi. E haliyle kendiside buna uygun yaşayacak elbette. Nitekim öyle olmuş.

 

Ancak demem o ki; Ak Parti aday adaylarının, onun hakkında konuştuklarını duyum olarak biliyorum. Şimdi Ak Parti, Ak Parti'ye karşı bir durum çıktı ortaya. Onun için haydi ayıkla bu pirinçin tanelerini diyorum Fevzi OK.

 

Diğer bir konuda şimdi etrafında pervane olup dönüp duracaklar. Kimilerine göre artık seçilmiş bir Belediye Başkanısın sen. Yanın da olmak ilerleyenlerin çoğu ileri ki günlerde çıkar hesapları yapanlar olacak. 

 

Diğer adaylara olduğu gibi etrafında her türden insanı görmeye alış Fevzi OK.

 

Fevzi OK bunların önlemini alır mı bilmem ama daha önceden yazdığım gibi yanın da bir Ahmet OK var. Yani Ahmet OK şansı var.

 

Ve son sözüm oki;

KırkağaçTV'de Fevzi OK için, aday açıklamasının duyurulduğu haberde; hakkında söylenti olarak çıkarılan o meşhur "CHP li olma" konusuna vurgu yapılmıştı.

 

Kırkağaç TV Yazı İşleri Müdürü Nuray Artış,  bu ifadeyi hemen düzeltti.  Buna rağmen birileri KırkağaçTV' yi düzelttik diye ahkam kestiğini duyuyorum. Bence o birileri yanlış yapıyor. 

 

Kırkağaç'ta Nuray Artış'la halktan yana, objektif, hakkaniyetle yayın yapılan bir mecra oluştu. O mecradaki arkadaşlar, kimseden telkin almadan  yanlışı düzeltirler. 

 

Habercilikleri öyle çıkarlar üzerinden süzülüp gelmiyor çünkü. Bildikleri doğrular üzerine haber yapıp yazıyorlar. Bu gençleri düzelttiğini iddia eden hadsizler önce kendi omurgalarını kontrol etsin. Kırkağaç'ın nabzını tutan bir yayın organını, birilerine boy göstermeye, yaranmaya  alet etmesinler. Nokta.

 

Bunun ne demek olduğunu Şeref Özengi'ye anlattım. Lumpen kurnazlığı doğrulara sökmez. 

 

Sevgiyle kalın.

 

 

 
 
 
Etiketler: OMURGASIZLIK, VE, BUMERANG, ETKİSİ,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı
UA-37277569-1