Yazı Detayı
13 Şubat 2024 - Salı 12:41
 
GERÇEK BELEDİYECİLİK ÖYLE Mİ?
Onur OLGAÇ
 
 

Yerel Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte ilçemizde siyasi partiler çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Afişler, Pankartlar, raketler, bilbortlar ve araçlar ilçemizde siyasi partilerin reklamları ve sloganları ile dolu ama içlerinden biri gerçekten de çok ilginç hatta sevindirici müjde Kırkağaç'lılar Ak Parti "Sen Kırkağaç'sın Büyük Düşün" den "Gerçek Belediyecilik"e geçti.

 

Tabi akıllara gelen ilk soru ise şu; şimdiye kadar 3 dönemdir Kırkağaç Gerçek Belediyecilik ile yönetilmedi mi?

Bu sorunun cevabı gerçekte de çok önemli çünkü, bu sloganı reklam kampanyalarında araçlarında ve afişlerinde boy boy işleyen ve  iddialı bir şekilde meydanlarda dile getiren 3 dönemdir ilçemizi yöneten Ak Partinin yeni Belediye Başkan Adayı olmasıdır.

 

Kırkağaç boş slogonlarla, hamasi nutuklarla değil, bilgiyle, liyakatle, ileri görüşlülükle yönetilecek bir ilçe olmalıdır.

 

İlçesini ve şehrini en iyi bir şekilde geliştirme çabası ile çalışıp göçün de önüne geçmelidir.

 

Türkiye'de köyden şehre veya küçük yerleşim alanlarından büyük yerleşim alanlarına olan göç önlenmediği sürece, sağlıklı bir kalkınma sağlanamadığı gibi 'Gerçek Belediyecilik' de yapılamaz.

 
 
 
Etiketler: GERÇEK, BELEDİYECİLİK, ÖYLE, Mİ?,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı