Yazı Detayı
08 Nisan 2024 - Pazartesi 00:43
 
FERDİ ZEYREK SİZDEN BİRİYDİ İÇİNİZİ ISITTI
M.Güneş
gunes@kirkagactv.com
 
 

Evet Türkiye'de bir değişim sürecine tanık oluyoruz artık.

Artık 22 yıllık bir dönemin sonundayız.

İktidar partisi yolun sonuna geldiğini en iyi bilenler tarafından yönetiliyor.

Ak Parti'de böyle bitecekmiş demek ki.

 

Çok felsefe yapmaya gerek var mı?

Ekmek 15 tl. oldu, mazot 50 ye merdiiven dayadı, kıyma 550 tl. den poşete giriyor, kiralar bir emekli aylığı kadar, çocukların okul harçlığı 100 tl. yetmiyor. 

 

Bunlar hayatın gerçeği olarak önümüzde dağ gibi duruyorken, başka ne sayıp dökelim ki?

 

Felsefeye gerek yok. Tükenişin son sahneleri çekiliyor.

 

Kayıp eden belediyeler vıcık vıcık soygun talan haberleriyle çalkalanıyor.

 

İktidar namzetleri talan etmedikleri bir şey bırakmamış. Ekmek fırını kaçırılıyor artık ya. Hiç insan aklına gelir mi ekmek fırını kaçırılıyor, tomar tomar belgeler kaçırılıyor, usülsüz ödeme emirleri sürülüyor bürokratların önüne. Aman Allahım daha neler neler...

 

Önümüzde ki süreç bize ortaya dökülecek belgelerle, bir ülke daha nasıl bir ahlaksızlıkla soyulurun resmini koyacak önümüze.

 

Hayasızca bu milletin kaynaklarını yanına yandaşına peşkeş çeken haramileri izleyeceğiz. İçlerinde olan düzgün insanlar bunları gördükçe kusacaklar üstlerine, "ulan bu kadar da olur mu ya" diyecek. "Tamam çalıyor ama yapıyor dedik de bu kadarını tahmin edemezdik" diyecekler, biliyoruz.

 

Evet Laik Manisa, resimde görüldüğü gibi gelincik tarlasına döndü.

 

Saruhanlı ustaca bir oyunla kayıp etti rengini. 

 

Demirci'ye şaşkınım. İstiklal mücadelesine en özel göreviyle damgasını vurmuş "DEMİRCİ AKINCILARI" nın torunlarını neden ikna edememiş bu süreç, irdelenmeli.

 

Selendi tercihini "Milli Gömleği" giyerek tepkisi göstermiş, tebrik edilmeli.

TÜM SEÇMENLERİ KUCAKLAMANIN YOLU ONLARI "SEÇİM KAYIP ETTİM" ATMOSFERİNDEN KURTARMAKTIR.

Ferdi Başkan iktidar partilerine oy vermiş seçmenleri "kayıp ettik" atmosferinden çekip alırsanız bu seçim tamda size yakışan başarıyı perçimlemiş olursunuz. Onları "kayıp ettim" atmosferine terk etmeyin. Kazanın onları.

Halkı teselli edecek uyuglamalarla bu kazanımların sürdürebileceğine inanıyorum. Dün başkaları kadırıyordu bu halkı, bu gün bir uyanma var, ama yarın başka kandırıcıların olmayacağı garanti değil.

Onun için bunun önlemi insanları kemikleştiren YALAN VE DOLANLA etkili bir mücadeledir. Bu mücadela lafla olmaz. Mutlaka uygulama gerekli.

 

Bu uygulamanın temel dayanağı yenilen bu haramilerin bozgun atmosferine bu halkı sokmamak ve halkı onların yalan-dolan siyasetinden çekip almaktır. 

 

Ak Parti'li, MHP'li, yada diğer muhalif partili çok düzgün ve onurlu insan olduğu hayatın gerçeğidir. İşte onların içinden sembol insanlar var. Ben yaşamım boyunca buna tanığım kuşkusuz sizlerde tanıksınız. İşte o, onurlu insanlardan birilerini bulup Belediyelerde muhalif seçmenlerimizin baş vurabilecekleri birer masa oluşturup, onların o masa aracılığıyla sizlere ulaşmasını sağlayın. 

Ben bunu Üstün Dönmez Başkana anlattım kısaca, ama anlaşılmadığı konusunda eminim.

Anlatamadım kısaca geçtik. Ama Ferdi Zeyrek ve başarılı ekibi benim ne demek istediğimi anlayacaktır eminim. Umarım muhalefete oy veren halkımızı o haramilerin yenilmesinde ki atmosfere ortak etmeyecek politikalar uygular, onları kazanırsınız. Ve Manisa artık ebediyen Laik kalır. Bu "tarikat-cemaat-ırcahil atmosferinin" suyuna akmaz.

 

Tam yeridir; Ferdi Zeyrek'in yüzünde ki renge dikkat çekeyim.

 

Kırkağaç ovasında ki çiftçi İbrahim amcanın rengiyle aynı, mimikleri sanayide ki, Zeki ustadan farkı yok, gülüşü Süvari Yüksel'den fıkra dinlemiş gibi. Onun için rakiplerini ikiye katladı.

 

O her gün gördüğünüz iyi insanlardan bir parça taşıyordu, aranıza geldiğinde içinizi onun için ısıttı.

 

Ondan dolayı eliniz oy sandığında ona oy kullanırken hiç tereddüt etmedi. Çünkü içimizde ki güzel insanları anımsatıyordu. Yüksekden bakmayı beceremeyip omuz hizanıza kadar eğiliyordu.

 

İşte böyle dostlar.

 

Bu yazıda bu kadar.

 

 

 
 
 
Etiketler: FERDİ, ZEYREK, SİZDEN, BİRİYDİ, İÇİNİZİ, ISITTI,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı
UA-37277569-1