Haber Detayı
14 Şubat 2024 - Çarşamba 18:40
 
ZEYREK'TEN SUYA YENİ MÜJDE
Ferdi Zeyrek, Türkiye'nin En Pahalı Suyunu Kullanan Manisalıları Heyecanlandıran Vaadini Detaylıca Açıkladı SUYUN İLK 2 TONU 1 TL SONRASI YÜZDE 30 İNDİRİMLİ CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek, vatandaşları heyecanlandıran “İlk 2 ton su 1 TL” vaadini detaylıca duyurdu. Buna göre; Ferdi Zeyrek seçimleri kazanması durumunda, Manisa’da ilk 2 ton su 1 TL olacak, sonraki kullanımlarda ise yüzde 30 indirim uygulanacak.
SİYASET Haberi


15 yıldır belediye başkanlığı görevini yapan kişinin, ülkemizde kullanılan en pahalı sulardan birinin Manisa’da olduğunu bilmemesinin imkansız olduğunu belirten, CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek, “Çalışıyormuş gibi yapanların devri sona erecek. Hemşehrilerim soruları yanıtlamamak için laf kalabalığı yapanları değil, hizmet etmek için kendini dinleyen belediye başkanıyla bir arada olacak. Size söz veriyorum 1 Nisan sonrası Manisa’da ilk 2 ton su, 1 TL olacak.” dedi. 


“NEDEN EN PAHALI SUYU KULLANMAK ZORUNDA OLDUĞUMUZU ÖĞRENMEK İSTİYORUZ”


Neden en pahalı suyu kullanmak zorunda olduğumuzu, öğrenmek istediğinin altını çizen Zeyrek, “Amacımız halkımızın parasını, halk için harcamak. Turgutlu ilçemizde gerçekleştirdiği pazar ziyaretinde açık açık MASKİ’nin borçlarından ve ilk 2 tonluk suyun 1 TL olarak vatandaşlar tarafından kullanılmasını çok gören başkana 15 yıllık deneyimine rağmen işini öğretmem gerekiyorsa, öğreteceğim. Çünkü doğru planlamayla birlikte rakamları doğru okuyarak hemşehrilerimin en pahalı suyu ödemelerinin önüne geçebiliriz. Ayağı yere basan, Manisalıların cebine yansıyacak projelerimizle Güçlü Manisa’nın nasıl inşa edileceğini herkese göstereceğiz. İlk 2 ton su 1 TL olacak. Sonraki su kullanımları ise yüzde 30 indirimli olacak. Evet, üstüne basa basa söylüyorum rakamlardan iyi anlayan ve hemşehrilerinin cebini düşünen Manisa’nın Ferdi olarak projemi ayrıntılarıyla hayata geçireceğim.” diye konuştu.


“BAHANELERİN DÖNEMİ BİTİYOR, İCRAATIN DÖNEMİ BAŞLIYOR”


Manisa’mızın sorunlarını çözmek için bahanelere sığınmak yerine, projeleriyle sorunların üstesinden teker teker geleceğini belirten Ferdi Zeyrek, açıklamalarını söyle sürdürdü; “ Ayağını yorganına göre uzatmak atasözü çok sevdiğim, çocuklarıma da sık sık söylediğim sözlerden biridir. Bu nedenledir ki neyi, nasıl yapacağımdan emin olmadığım hiçbir sorunu, hemşehrilerime çözeceğimi söylemiyorum ve sözünü vermiyorum. Manisa bereketli toprakları, insanları, tarihi ve kültürüyle benzersiz bir memleket. Öyle ki atalarımızdan miras aldığımız Manisa’mızı, hemşehrilerimizi dinleyerek, hak ettiği konuma getirmek boynumuzun borcudur. 1 Nisan’da Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda, rakamlarla da icraatlarımızla da ilk 2 ton suyun nasıl 1 TL olduğunu herkese göstereceğiz. Halktan uzak yönetim anlayışı yerine, Manisa’lıları dinleyeceğim. Dinlemeyenlerin nasıl olduğu ne yazık ki halkın pahalı su sorusuna karşı inatla çözüm bulmak yerine farklı konulara değinen başkandan gördük. Amacımız, halk için oturacağım Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı koltuğunda halka hizmet etmek olacak. Çünkü bizim amacımız bahaneler üretmek yerine çözüm üretmektir.”

 

 

 

 

 

Kaynak: (KYS) - Kırkağaç Yazın Seçkileri Editör: M.Güneş
 
Etiketler: ZEYREK'TEN, SUYA, YENİ, MÜJDE,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı
UA-37277569-1